Mobile menu
سه شنبه, 12 خرداد 1394 ساعت 11:57

برگزاری دوره مدیریت پروژه بر اساس استاندارد PRINCE2 Foundation

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

برگزاری  دوره مدیریت پروژه بر اساس استاندارد PRINCE2 Foundation 

اردیبهشت 94

با رشد و توسعه روز افزون مهارت و تکنیک های مدیریت پروژه در نیم قرن اخیر درسراسر دنیا ، تسلط برمتدولوژی ها واستانداردهاي جهانی مديريت پروژه براي فعالان سازمانهای پروژه محور امروزه از مهمترین ضروریات حرفه به شمار می رود متدولوژی ها و استانداردهاي مشهور مديريت پروژه دنیا علاوه بر ایجاد همزبانی مابین اعضای تیم پروژه مدرسان ارکان مختلف پروژه  در استفاده از مديريت علمي پروژه‌ها برای دستیابی به اهداف پروژه محسوب می گردد. PRINCE2 از مطرح ترين متدولوژي های عملي قابل سنجش مديريت پروژه در دنیاست که در دستیابی به اهداف پروژه در خصوص هزينه ، زمانبندي و كیفیت به خصوص در پروژه هاي پیچیده با درجه ريسك بالا به مديران پروژه كمك شاياني مي کند. خوشبختانه با ایجاد مجدد رابطه سیاسی با انگلستان، موسسه مدیریت پروژه آریانا اقدام به برگزاری آموزش سه روزه PRINCE2 Foundation (به همراه آموزش آنلاین یکماهه) و نهایتاٌ برگزاری  آزمون بین المللی این گواهینامه ارزشمند مدیریت پروژه در تهران نموده است. آزمون بین المللی PRINCE 2 Foundation که از طریق نهاد جهانی اعتبار دهنده APMG انگلستان از طریق آریانا  در تهران برگزار می شود فرصتی استثنائی برای علاقه مندان دریافت گواهینامه های بین المللی است تا عنوان رسمی و بین المللی PRINCE2 CERTIFIED را به عناوین مدیریت پروژه حرفه ای خود بیافزایند.
دوره آموزشی دوره مدیریت پروژه PRINCE2 Foundation با حضور 24 نفر از علاقمندان این دوره در 30 اردیبهشت الی 1 خرداد ماه طی سه روز کامل در محل موسسه آریانا برگزار گردید و  آزمون این دوره در تاریخ 29 خرداد ماه برگزار خواهد شد.
ترکیب حاضران
مجريان، کارشناسان ارشد و مديران طرح ها و پروژه های سازمانهایی نظیر شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا)، شرکت ملی نفت ایران، اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی ایران، شرکت هوش و دانش سپهر و ... بوده اند.

هدف دوره
حاضران در دوره هاى آموزشى حضورى و آنلاين ميتوانند ، درك روشنى از روش مديريت پروژه بر اساس متدولوژى PRINCE2:2009 داشته و علاوه بر اينكه قادر خواهند بود سازماندهى، برنامه ريزي و مديريت پروژه هاى سازمان خود را به طور موثر به عهده گيرند بر اساس تجارب قبلى آريانا ، شانس قبولى خود در آزمون اصلى را به بيش از 95 درصد برسانند.
گواهينامه حرفه اى مديريت پروژه PRINCE 2 Foundation از مشهورترين گواهينامه هاى مديريت پروژه در دنيا و بالاخص اتحاديه اروپا بوده و شرط استخدام و جذب در رده هاى سرپرستى شركت هاى پروژه محور در كشورهاى توسعه يافته به حساب مى آيد.

سرفصل های دوره
    معرفي میاحث پایه ای متودولوژی PRINCE2
    معرفي فرآيندهايPRINCE2
    ايجاد يك پروژه (SU)
    فاز مقدماتي يك پروژه (IP)
    هدايت يك پروژه (DP)
    کنترل يك مرحله (CS)
    مديريت تحويل محصول (MP)
    مديريت محدوده‌هاي مرحله (SB)
    ختم يك پروژه (CP)
    برنامه ريزي (PL)
    معرفي اجزاي PRINCE2
    مدل تجاري (Business Case)
    سازمان (Organization)
    برنامه‌ها (Plans)
    كنترلها (Controls)
    مديريت ريسك(Management of Risk)
    كيفيت در محيط پروژه (Quality in a Project Environment)
    مديريت پيكربندي (Configuration Management)
    كنترل تغييرات (Change Control)
    معرفي تكنيكها (Introduction to Techniques)
    برنامه‌ريزي بر مبناي محصول (Product-base Planning)
    تكنيك كنترل تغييرات (Change Control technique)
    تكنيك بازنگري كيفيت (Quality Review Technique

ویژگیهای دوره
    منطبق بودن دوره با استاندارد مديريت پروژه PRINCE2 Foundation
    تسلط استاد به مباحث ارائه شده
    استفاده از ابزار كمك آموزشي مانند عکس و كليپ  جهت انتقال مفاهیم  
    استفاده از case study  های جذاب و به روز شده
    ارائه نمونه سئوالات امتحانی و روش های کلیدی پاسخ دهی به آنها

خواندن 3678 دفعه

جوملا فارسی